Image

خواص آب کرفس

پزشکان در طب قدیم، از آب کرفس برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کردند.آب کرفس دارای ویتامین ها و خواص بسیاری است ،آیا از این خواص اطلاعی دارید ؟

* پایین آوردن فشارخون، آسان کننده هضم، مقابله با سرطان و… از جمله خواص آب کرفس است.

* برگ های این گیاه، دارای ویتامین A فراوانی است و ساقه های آن سرشار از ویتامین های B1,B2,B6 و C و نیز مقادیر زیادی پتاسیم، اسیدفولیک، کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، سدیم و اسید آمینه است.
برخی از خواص آب کرفس:
* با سرطان مقابله می کند: طبق یافته های محققان در دانشگاه نیوجرسی، کرفس دارای ترکیباتی است که از پخش سلول های سرطانی پیشگیری و دارای ترکیبی به نام استیلنیکس است که رشد سلول های تومور را متوقف می کند .

* سطح کلسترول را کاهش می دهد: تحقیقات نشان داده اند که وجود ترکیب شیمیایی در کرفس، به نام "بوتیل فتالید" باعث کاهش سطح کلسترول بد و زیانبارخون می شود.

* به هضم غذا کمک می کند: طی زمان آبگیری، مواد مغذی خاصی در فیبر این گیاه آزاد می شود که به اجابت مزاج کمک می کند و به این ترتیب از آب کرفس می توان به عنوان یک ملین طبیعی و ضد یبوست استفاده کرد.

* ادرار آور است: پتاسیم و سدیم موجود در آب کرفس تنظیم کننده های قوی مایعات بدن هستند و به تولید ادرار کمک می کنند و بدن را از وجود مایعات اضافی خلاص می کنند.
ضدالتهاب است: آب این گیاه در موارد التهاب مفاصل و انقباض عضلانی ماهیچه استفاده می شود و همچنین سختی التهابات در بیماری هایی مانند آسم و آرتروز را کاهش می دهد.

فشارخون را کاهش می دهد: تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه آب کرفس به مدت یک هفته، تاثیر فوق العاده ای روی پایین آوردن فشارخون خواهد داشت.

رفع بی خوابی می کند: مواد معدنی موجود در آب این گیاه، خاصیت آرام بخشی روی سیستم عصبی دارند.
به کاهش وزن کمک می کند: با مصرف روزانه آب کرفس، ولع خوردن شیرینی جات، از بین می رود.
از ایجاد سنگ جلوگیری می کند: مصرف آن به شدت به افراد درگیر با سنگ کلیه و سنگ های مجاری ادراری توصیه می شود. آب کرفس از بین برنده قوی سموم بدن و به دنبال آن شکستن و حذف سنگ ها در بدن می شود.


منبع :
بر چسب ها :

,