Image

بهترین منابع پروتئین برای کاهش وزن

منابع پروتئین گیاهی, بهترین و سالم ترین منابع پروتئین

روغن بادام زمینی، بادام، گردو و دیگر دانه های مشابه، منابعی غنی از پروتئین هستند

اگر در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، احتمالا نیازی به یادآوری این نکته نیست که نیاز به مقادیر زیاد پروتئین خواهید داشت. پروتئین حتی از بسیاری از منابع گیاهی، شما را سریع تر به اهداف کاهش وزن تان می رساند.

بهترین گزینه های غذایی سرشار از این ماده مغذی که حاوی کمترین میزان کالری هم هستند، از این قرارند:

تخم مرغ: هر دو عدد تخم مرغ تنها 140 کالری دارد در حالی که 14 گرم پروتئین به بدن شما می رساند. چربی موجود در زرده تخم مرغ قند خون شما را کنترل می کند و باعث کاهش میل به پرخوری می شود. یافته ها حاکی از آنند که مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه هورمون گرلین که مرتبط با گرسنگی است را کاهش می دهد.

ماهی سالمون:

هر 3 اونس از این ماهی 22 گرم پروتئین به بدن شما می رساند. این نوع ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که باعث افزایش سوزاندن چربی بدن می شود و به حفظ اشتها نیز کمک می کند.

پنیر کم چرب:

یک فنجان از این نوع پنیر 28 گرم پروتئین دارد و مصرف آن به زنان دارای اضافه وزن توصیه می شود.

سینه مرغ بدون پوست:

هر تکه سینه مرغ دارای 26 گرم پروتئین و تنها 128 کالری است. مصرف روزانه سینه مرغ به کسانی که قصد کاهش وزن سریع دارند توصیه می شود.

عدس:

منبع غنی از پروتئین، فیبر و مواد معدنی است و همچنین دارای کالری کم و تقریبا بدون چربی است. یک فنجان عدس پخته شده حاوی 22 گرم پروتئین، 300 کالری و کمتر از یک گرم چربی است.

منابع پروتئین گیاهی, بهترین و سالم ترین منابع پروتئین

چربی موجود در زرده تخم مرغ قند خون شما را کنترل می کند

کره دانه های چرب:

روغن بادام زمینی، بادام، گردو و دیگر دانه های مشابه، منابعی غنی از پروتئین هستند. تقریبا هر دو قاشق از این روغن دارای 7 گرم پروتئین است. مصرف روزانه انواع مختلف این روغن در مقادیر کم، یک رژیم غذایی مناسب محسوب می شود که پروتئین مورد نیاز بدن را نیز تامین می نماید.

تخم کدو:

کدو سرشار از فیبر، مواد معدنی و ویتامین ها است. 28 گرم تخم کدو حاوی هشت گرم پروتئین و مقادیر زیادی مواد معدنی شامل پتاسیم، منگنز و آهن است. البته به دلیل داشتن چربی بالا، باید در میزان مصرف آن دقت کرد.

بوقلمون:

هر 100 گرم از گوشت بوقلمون حاوی 25 گرم پروتئین و تنها 140 کالری انرژی است. توجه داشته باشید که مقدار سدیم در این گوشت بالاست. بهتر است گوشت تازه بوقلمون را تهیه کرده و آن را کباب کنید تا از مصرف مقدار اضافه نمک و سدیم جلوگیری شود.

منبع:iec.behdasht.gov.ir


منبع :
بر چسب ها :

رژیم غذایی برای کاهش وزن

,

برنامه غذایی برای کاهش وزن

,

راههای کاهش وزن

,

بهترین و سالم ترین منابع پروتئین

,

منابع پروتئین گیاهی

,

بهترین منابع پروتئین وکلسیم

,

منابع پروتئین

,

منابع پروتئین برای کاهش وزن

,

غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

,

روشهای کاهش وزن

,

راههای کاهش وزن برنامه غذایی برای کاهش وزن رژیم غذایی برای کاهش وزن

,