Image

فواید کدو سبز

 

فواید کدو سبز

 

کدو اثر ملین دارد و باعث رفع یبوست و سوءهاضمه می شود، تب را پایین می آورد و برای اشخاص گرم مزاج و صفراوی، غذای مناسبی است و ...

 

کدو سرشار از ویتامین A است و علاوه بر آن ویتامین های زیادی دارد که برای امراض قلبی مفید است. خوردن 150 گرم کدو در روز، نیاز بدن به فیبر را تامین می کند.

 

کدو اثر ملین دارد و باعث رفع یبوست و سوءهاضمه می شود، تب را پایین می آورد و برای اشخاص گرم مزاج و صفراوی، غذای مناسبی است. کدو خون ساز است و از لحاظ شیمیایی بدن را قلیایی می کند و دارای کلسیم و فسفر، منیزیم و آهن است، علاوه بر این خواص، از پیری پوست جلوگیری کرده و سرشار از آنتی اکسیدان است.

 

کدو ادرار آور است، سینه را نرم و سرفه را آسان کرده و برای درمان قولنج مفید است. کدو مغز را فعال و حافظه را تقویت می کند و باعث تجدید قوای جسمی و روحی می شود. به دنبال خوردن کدو خوابی راحت خواهید داشت، زیرا برای درمان کم خوابی مفید است. کدو چون به آسانی پخته می شود، برای معده های ضعیف، غذایی مفید است.

 

کدو برای بچه ها و کسانی که دچار بیماری های عفونی شده اند و دوره نقاهت را می گذرانند، مفید است. همچنین کدو در پیشگیری از سرطان ریه بسیار مفید و برطرف کننده ورم پروستات در افراد بالاتر از 40 سال است.

 


منبع :
بر چسب ها :

سبزي

,

ميوه

,

خواص انواع سبزیجات

,

انواع سبزيجات

,

انواع ميوه

,

خواص سبزيجات

,

خواص ميوه ها

,

خواص مواد غذايي

,

خاصیت کدو خورشتی

,

خاصیت کدو سبز

,

خاصیت کدو

,

خواص انواع کدوخورشتی

,

خواص انواع کدو

,

خواص کدو

,

کدو

,

ملین

,

خواص کدو سبز

,

فواید کدو سبز

,

فواید کدو سبز خواص کدو سبز ملین کدو کدو اثر ملین دارد و باعث رفع یبوست و سوءهاضمه می‌شود،‌ تب را پایین می‌آورد و برای اشخاص گرم مزاج و صفراوی، غذای مناسبی است و ...

,