Image

طرز تهیه کوکوی به شامی برای گیاهخوارها

طرز پخت کوکوی به,کوکوی به برای گیاهخواران

کوکو به، طعم شیرین دارد و یک شام خوشمزه و سبک برای شب های زمستانی است


اگر مشتری پر و پا قرص به هستید و غذاهایی که با به درست می شود را دوست دارید، کوکوی به را هم امتحان کنید. این کوکو طعم شیرین دارد و یک شام خوشمزه و سبک برای شب های زمستانی است؛ در ضمن گیاهخوارها هم می توانند آن را بخورند.مواد لازم برای 3 نفر :

به متوسط 2 عدد
تخم مرغ 3 عدد
آرد برنج 2 قاشق سوپخوری
زعفران محلول در آب 1 قاشق سوپخوری
نمک به میزان لازم
شکر 1 قاشق سوپخوری


طرز تهیه کوکوی به:
ابتدا به ها را بشویید و سپس آنها را پوست بگیرید. در یک کاسه مناسب به ها را با رنده درشت، رنده کنید. حال تخم مرغ ها را اضافه کرده و آنها را خوب با به های رنده شده مخلوط کنید.در این زمان زعفران محلول در آب را همراه با شکر و آرد برنج به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند. کمی نمک هم بزنید. مواد را خوب هم بزنید تا مایه کوکو آماده شود.در یک تابه مناسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. حالا مایه کوکو را یکباره داخل تابه بریزید و پخش کنید. در تابه را بگذارید و صبر کنید تا کوکو خودش را بگیرد، سپس آن را برش بزنید و به آرامی برش ها را برگردانید.بعد از آنکه کوکو آماده شد، آنها را از داخل تابه درآورید و سرو کنید.


نکاتی برای پخت کوکوی به :
* مقدار شکر داخل این کوکو بسته به ذائقه تان دارد. می توانید مقدارش را کمتر یا زیادتر کنید.* این کوکو را در فر هم می توانید درست کنید به این ترتیب مقدار روغن کمتری استفاده شده و برای آن دسته از افرادی که رژیم لاغری دارند مناسب تر خواهد بود.فوت وفن
* دقت کنید که حرارت تابه باید کم باشد، چون به زود می سوزد.

منبع : مجله آشپزی مثبت - bartarinha.ir


منبع :
بر چسب ها :

طرز پخت کوکوی به

,

کوکوی به

,

طرز تهیه کوکوی گیاهی

,

پخت غذایی جدید با به

,

آموزش انواع غذاهای رژیمی

,

پخت غذاهای رژیمی

,

طرز تهیه انواع کوکو

,

پخت کوکوی سبزیجات

,

مواد لازم برای کوکوی به

,

پخت کوکوی به

,

کوکوی به برای گیاهخواران

,

کوکوی به پخت کوکوی به طرز پخت کوکوی به

,